PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 724
oceny
7,5 10 1 56724
5,3 11
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Wg mnie bardzo dobrze zagrał swoją rolę dziecka dociekliwego dotkniętego aspergerem, który przeżył swą traumę w związku z tragiczną śmiercią ojca.

Pierwszy raz od kilku lat mogę napisać, że żałuję tego iż nie przeczytałem powieści na podstawie której powstał film a nigdy tych dwóch rzeczy nie łączę bo książka to jedno a film co innego.

Jest trochę tajemnicy, jest tło związane z 9/11, są wreszcie ciekawe postacie drugoplanowe z którymi Oskar wchodzi w interakcje.

Całość się klei, do tego ładny podkład dźwiękowy nadający produkcji klimatu.
Solidne 7/10.

_MAX_

Książka jest ciężka do pojęcia, momentami mnie nużyła, irytowała. Serie kilkunastu stron, a na każdej po jednym słowie. Zdania urywane, strumień świadomości w najczystszej postaci! Forma, jaką wybrał sobie autor, doprowadzała mnie do drgawek. Po jej przeczytaniu ten film wydał się wyczekiwaną całością, a historia się w końcu trzymała ram. Autor scenariusza nieźle się napracował. Według mnie to wszystko dopiero w filmie wygląda tak, jak powinno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones