PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000569}

Niewybaczalne

The Unforgivable
6,8 26 308
ocen
6,8 10 1 26308
4,9 10
ocen krytyków
Niewybaczalne
powrót do forum filmu Niewybaczalne

Gdzieś znajdę ten film z normalnym lektorem? Ten z tym kobiecym oglądać się nie da. To jakaś porażka. Mam wrażenie, że oglądam z lektorem Ivona

karzel81

Bardzo zniechęca to do obejrzenia. Masakra...

bunda

Tragiczna ta lektorka..

ocenił(a) film na 6
karzel81

to może spróbuj czytania, nie dość że przyda ci się ogólnie w życiu, to jeszcze przyjemność oglądania filmu w oryginale

mitrus80

Oczywiście, że napisy lepsze od baby z zaparciem.

ocenił(a) film na 6
devo78

lektory z netflixa ogólnie są beznadziejne, pod tym kątem HBO wymiata

karzel81

to wlaczyc napisy , wgl jak mozna ogladac filmy z lektorem?

użytkownik usunięty
sztohas

Osoby 50+ mają przyjemność z oglądania z lektorem, do robótek ręcznych na przykład. Nauka nowego języka tak łatwo już nie idzie.

zakładanie, że osoby po 50 to emeryci z drutami w łapie XD

użytkownik usunięty
idiotka_3

Nie umiesz czytać. Założyłam, że osoby 50+ wolą lektora, bo tak przyzwyczajone, a druty były podane jako dygresja, przykład (może ich być setki) wzięty z mojej rodziny.

ocenił(a) film na 4
karzel81

Zupełnie poprawna lektorka czyta zupełnie poprawne tłumaczenie. Jedyne, do czego można się przyczepić to trochę gorszy miks dźwięku prawdopodobnie wynikający z tego, że użyto starych ustawień do wyższego i delikatnijszego głosu kobiecego zamiast typowego niższego i twardszego głosu męskiego.

ocenił(a) film na 6
karzel81

Lubię tę lektorkę, i co mi pan zrobisz? ;)

ocenił(a) film na 8
karzel81

Lektorka dla mnie nie do przyjęcia, no ale przecież masz opcję angielski + napisy ? Tak chyba zresztą powinno się oglądać filmy. Uświadczyłeś kiedyś w kinie lektora?

karzel81

Filmy ogląda się z napisami,
każdy lektor to zubożenie filmu.

ocenił(a) film na 5
GodAs

Jak dla mnie, przy lektorze mogę skupić się np. na mimice, lektor jest czymś naturalnym, może, dlatego że wychowałem się na ,,mega hitach,,:), ale ta baba jest tragiczna, trzeba jakąś petycję napisać, żeby ją zdjeli. Jak kobieta lektor to tylko Krysia Czubówna i tylko w filmach przyrodniczych. Najlepszy Rafał Walentynowicz i ś.p Tomasz Knapik

ocenił(a) film na 6
sony1991_2

Popieram w całej rozciągłości!

ocenił(a) film na 6
GodAs

Lektor daje opcje spojrzenia na cały obraz, a nie tylko jego część podczas czytania napisów, niezależnie jak ktoś szybko czyta to i tak umyka obraz, ot dlatego lektor jest lepszy. Co do treści, to upraszcza przekaz, ale jak coś ma dobrze skonstruowany sens to niewiadomo jakie słownictwo tego nie zmieni. Wszystko ewoluuje, kwestia czasu aż zobaczymy wersje z lektorem w kinach. Co do damskiej wersji, kwestia gustu, tak nas wychowano na męskim głosie że teraz nie możemy zdzierżyć innego.

ocenił(a) film na 7
fukkheis

Popieram

fukkheis

Bzdura, właśnie dlatego, że tłumaczenie nigdy nie jest 1:1 i lektor zagłusza oryginalne dialogi nie ma szans na "spojrzenie na cały obraz". Nie słyszysz tonu głosu, idiomów, sarkazmu etc.

GodAs

"każdy lektor to zubożenie filmu."

Dokładnie odwrotnie. Zamiast patrzeć się tam gdzie przewidzieli autorzy filmu to odrywasz wzrok i spoglądasz się na napisy.

volatile_pc

@fukkheis; volatile_pc
Piszecie o jakimś problemie spojrzenia na cały obraz, patrzeniu na napisy, nie tam gdzie trzeba i z tego chyba rozumiem że niektórzy po prostu mają jakiś problem ze wzrokiem że nie nadążają za śledzeniem całego ekranu. W tym przypadku rozumiem że wolą lektora, co jest oczywiste. U mnie żadna mimika nie umyka, nie ma jakiegoś odrywania wzroku, ogląda się całość. Wręcz przeciwnie, mimika jest lepiej widoczna bo jest zgrana z dźwiękiem, dzięki temu jest bardziej zauważalna. Ale żyjemy w takich czasach że w większości mamy wybór, jak ktoś woli lektora może sobie włączyć (gorzej jak jest do wyboru tylko dubbing).

ocenił(a) film na 9
karzel81

Lektor beznadziejny,film traci na wartości...zero emocji

karzel81

A mi się wydaje ze ogladam kanal TLC i jakiś kretyński program o odchudzaniu celebrytow lub o chorobach wenerycznych... masakra ta lektorka...

ocenił(a) film na 6
Agent_21

Filmy o problemach kobiet powinny być czytane przez kobiety, czy to się podoba boomerom czy nie.

użytkownik usunięty
ibs11

Wersji z napisami nie znalazłam. Kobieca wersja lektorska bardzo mnie zniechęcała, ale bardzo chciałam obejrzec ten film. Na początku przeszkadza. Później film tak wciąga, ze nawet nie zauważyłam, jak przestałam słyszeć ;)
Niestety, Czubówna jest ewenementem. I jak jestem feministką, uważam, że kobiety nie powinny być lektorkami

Kobiety, którym przeszkadza kobiecy głos muszą mieć ciężkie życie, ciągle muszą słuchać siebie... A może piszą zamiast mówić? to by było jakieś wyjście:)

użytkownik usunięty
sillvi

Myśle, że gdybym mowiła sama do siebie to mogło by byc cieżko, mogłabym sie nie słuchać ;) Ale mówię do męża. Jakos to znosi :)

Uczyć się języków! Mamy 2022 rok.

ocenił(a) film na 6
ibs11

Co ma do tego boomerstwo?

użytkownik usunięty
ibs11

Ciekawe co byś powiedział, gdyby lektorem do takiej produkcji chciała być transkobieta nie będąca po tranzycji...

ocenił(a) film na 10

Jestem taką kobietą.

ocenił(a) film na 10

Nawet po tranzycji ciężko głos sobie urealnić. Znam problem. Jestem transpłciową osobą

ibs11

no już głupszego komentarza nie dało się zamieścić... idąc twoim tokiem myślenia to jeżeli jest film dla dzieci ( o dzieciach) to lektorem powinno być dziecko?? a jeżeli film dotyczy romansu KOBIETY i MĘŻCZYZNY to kto powinien być lektorem?? kobieta czy jednak mężczyzna?? a może powinni czytać na przemian???

ocenił(a) film na 3
ibs11

A filmy o koniach przez konie. Film o Tobie zaś przez osła.

ibs11

"Filmy o problemach kobiet powinny być czytane przez kobiety, czy to się podoba boomerom czy nie" - Filmy o problemach narkomanów powinny być czytane przez narkomanów, czy to się podoba boomerom czy nie.

ocenił(a) film na 6
Agent_21

Miałam to samo :D

użytkownik usunięty
karzel81

Kto to wymyśla te kobiece lektory. Przecież nie chodzi o płeć, a o brzmienie. Jeśli kobieta będzie miała brzmienie jak Knapik, to chętnie będę słuchać. Niskie tony są lepsze do 2 godzinnego słuchania niż wysokie.

To jest kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia kiedy od dzieciństwa oglądałeś filmy z męskimi lektorami. Czasy się zmieniają.

ocenił(a) film na 9
karzel81

Okropny ten lektor. Włączyłam napisy

malenka1722

LektorKA

karzel81

To z napisami. Masz przecież wersję do wyboru. Nikt nie każe wam oglądać filmów z lektorem...no chyba że film z napisami to problem nie do pokonania :D

karzel81

Ten film jak obejrzeć to tylko z napisami. Ta lektorka psuje caly klimat. Zero emocji w głosie - jak automat z telemarketingu. Dziwię się ze netfl nie zwraca uwagi na tak ważną kwestię...

karzel81

To sie angielskiego nauczcie i oglądajcie w oryginale, Co za dziecinne problemy.

ocenił(a) film na 6
karzel81

Przecież są napisy polskie.

karzel81

"ten z tym kobiecym oglądać się nie da. To jakaś porażka. "

Nie zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
karzel81

Polecam ewentualnie z napisami bo film traci na lektorze

zarobass

LektorCE

ocenił(a) film na 7
iwonka_sl

przestań jakaś baba beztalencie totalne

karzel81

Polecam wszystkim uprzedzonym do kobiecych głosów. Może warto się przełamać bo jak widać to tylko kwestia przyzwyczajenia, a nie sposobu mówienia czy dźwięku głosu.

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/nie-tylko-raczek-polacy-ni e-chca-sluchac-kobiet-lektorek/pgtyqqt

ocenił(a) film na 6
sillvi

Mnie nie obchodzi, czego to kwestia, ja chcę oglądać film bez rozdrażnienia wywołanego głosem lektorki. Feminizm w obecnym wydaniu to dla mnie jakaś parodia. I nie, nie czuję solidarności jajników.

ocenił(a) film na 7
karzel81

Po 5 minutach w ogóle nie słychać, że to kobitka. Miałem obawy przed seansem jak to będzie wyglądać i wygląda normalnie. Nie wiem skąd te pretensje. Nie sprawia mi problemu czytanie - oglądam filmy i napisami, i z lektorem, ale wolę lektora, bo jest wygodniejszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones