PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726369}

Nie otwieraj oczu

Bird Box
6,3 122 028
ocen
6,3 10 1 122028
4,8 11
ocen krytyków
Nie otwieraj oczu
powrót do forum filmu Nie otwieraj oczu

Zdaję sobie sprawę, że cały film jest ich pełen w mniejszym lub większym stopniu, a ta na którą szczególnie zwróciłem uwagę na pewno nie jest największą z nich niemniej jednak ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat.
Podczas scen, gdzie ukazane jest szabrowanie okolicznych domów z zapasów możemy zauważyć, że od razu po wejściu do danego domu Sandra zawsze zdejmuje na wyjebce opaskę, tak jakby miała pewność, że szyby w domu są pozasłaniane, i co najlepsze, zawsze są. I teraz tak. Mój problem polega na tym, że skoro większość ludzi ogarnęła, że trzeba pozasłaniać szyby żeby siedzieć w danym domu to pewnie używali go jako kryjówki. I do tej pory jest okej. Jednak zastanowiło mnie, co zmusiłoby ludzi z tego domu do jego opuszczenia w takiej sytuacji - brak zapasów. Jednak każdy z tych domów jest ich pełen. Czyli co? zaslonili pozalepiali gazetami wszystkie okna, po czym zostawili wszystkie zapasy i poszli? plus skąd w ogóle pewność bohaterów że po wejściu do środka budynku będziemy w ciemnościach, a nie otworzymy opaski na wprost jakiegoś jebitnego tarasu. Może trochę przesadzam, ale dla mnie durnowate to..

ocenił(a) film na 1
reggaeboy

Ten film jest głupotą samą w sobie .

ocenił(a) film na 1
scricxovan

dokładnie!

ocenił(a) film na 6
scricxovan

to tylko film, ale jeśli ktoś tego nie rozumie, to trudno mu będzie zrozumieć, że mając opaskę na oczach widzi się światło padające do mieszkania. Tylko raczej trudno w taki sposób płynąć łódką ;)

ocenił(a) film na 3
marc_x

chyba że ma się akurat pistolet i maczetę pod ręką...wtedy łódką płynie się wybornie a strzelanie z zamkniętymi oczami to rozkosz.

ocenił(a) film na 8
scricxovan

tak jak twoja wypowiedź

ocenił(a) film na 1
ColeTurner_2

Każdy ma prawo do oceny . Ja oceniłem film a ty mój komentarzyk odnośnie tego gniota dlatego z miejsca poleciałem do ciebie zobaczyć w czym się lubujesz ... to proszę weź już na ten komentarz nie odpisuj bo mamy diametralnie odrębne , zdecydowanie podzielone wiekową przepaścią , rozumienie definicji takich jak FILM oraz KINO :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
scricxovan

No na filmach i kinie to ja się znam lepiej niż ty. W przeciwieństwie do ciebie na ocenę filmu składa się kilknascie cech.Twój komentarz dotyczący filmu jest śmieszny i tyle. Bardzo możliwe nie zrozumiałeś tego filmu

ocenił(a) film na 1
ColeTurner_2

No właśnie widzę jak się znasz dzidziuś :)

ocenił(a) film na 8
scricxovan

Lepiej się znam od ciebie. Po za tym dzidziuś to raczej ty a nie ja.

ocenił(a) film na 8
scricxovan

No tak ty nie rozumiesz takich stwierdzeń jak film czy kino. Nie rozumiesz dużo rzeczy a się wypowiadasz. Smutne to bardzo

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Spajkpl

no jak nie umiesz złożyć zdania to się cofnij do szkoły.

ocenił(a) film na 1
ColeTurner_2

"nie, ty"

ocenił(a) film na 7
scricxovan

czy wielbieciele mordobicia i zakrwawionych maczet nie znają ocen pomiedzy 10 a 1 ? ...no bo znam mnostwo gniotow ...i musialbym o nich zapomniec zeby tu postawic mniej niz 5. .. a juz wogole najwiecej syfu wsrod horrorow klasy b wiec nie rozumiem jak mozna ten film z nimi zrownywac... troche wyobrazni i mozna tu przezyc calkiem ciekawe 1.5h

ocenił(a) film na 1
ddiiaarr

Daleko mi do wielbiciela mordobić , wiader krwi i innych tego typu rewelacji ale ten film po prostu mnie rozczarował. Liczyłem na prawdziwą głębię a dostałem wydmuszkę. Oczywiście zgadzam się , że istnieje masa gniotów , która nie sięga do pięt temu birdboxowi ale w takie odmęty to się w ogóle zapuszczam. Pozdr

ocenił(a) film na 6
reggaeboy

Podobnie można zarzucić filmowi, że nie pokazano, co działo się nocą. Przecież nawet w najczarniejszą noc można się łatwo poruszać, szczególnie w mieście. Skoro to coś było chmurą/światłem/wiatrem, to jak działało nocą? Cokolwiek to było, działało na oczy, źrenice i trzeba było to widzieć.

ocenił(a) film na 5
tomek_spolski

To było coś w rodzaju demona i istota ta była całkowicie niewidzialna, o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać, więc ciemność by w niczym nie pomogła. Zaryzykuję stwierdzenie, że to demon musiał spojrzeć ludziom w oczy, a nie oni w jego. Tak przynajmniej wnioskuję ze wszystkich przypadków opętania. W szczególności na początku apokalipsy było widać, że w szaleństwo nie popadają wszyscy będący w jego zasięgu, tylko poszczególne jednostki i nie jednocześnie, tylko w jakiejś przypadkowej kolejności. Natomiast przypadek gościa, który oglądał obraz z kamer monitoringu, albo tej starszej babki, która odbierała poród pokazał, że demon nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z ofiarą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomek_spolski

Wszystkie wyżej wymienione rzeczy też mnie trapiły (tj. opuszczone domy,brak właścicieli, itp), Dlatego do nich nie wracam. Co do ciemności, ten "gość" co go wpuściła ta ciężarna (naiwna blondyna - sorki nie pamietam imion) miał normalne oczy w nocy i było z nim oki, dopiero w dzień zaczęły się zmieniać i zaczelo mu odpierdzielać. Może to właśnie dlatego w nocy nie atakowało, bo człowiek musi zobaczyć obraz które to "coś" chce mu pokazać. Sądzę że teorie pana z marketu była czymś bardzo sensownym dlatego słuchałam go i nawet główna bohaterka ujrzała w tym sens, po za tym to zamykanie oczu również to potwierdza, w końcu w ciemności niczego nie widzimy. Po za tym te ptaki reagowały na bliskość "tego czegoś", a jak to mówią zwierzęta reagują na paronormalne rzeczy, więc wszystko sie zgadza. Jednak jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi czemu ci, którym odwaliło jeżdziło autami z zasłonientymi szybami to nie trzyma się kupy.

ocenił(a) film na 8
reggaeboy

nie uważasz ze brak ludzi w sowich "schronieniach" mógł być spowodowany np.... hm

ocenił(a) film na 3
falubazers91_2

wyjściem po zapasy ? tak. tyle, że te domy były ich pełne. poza tym hej, to tylko jedna z głupot jakie wyłapałem w tym filmie, i to wcale nie największa. Bieg z dwójką dzieci pod pachą po nieznanym lesie idealnie po ścieżce (spróbuj ubrać opaskę, iść do lasu i w pełnym biegu ominąć wszystkie przeszkody) idealnie dopasowane ciuchy na dzieciaki, gps prowadzący pod same drzwi do marketu, zsynchronizowany poród szybciutki i bezproblemowy, odbierany przez totalnie niewykwalifikowanych ludzi na pełnym lajcie, spotkanie AKURAT Z TĄ SAMĄ PIELĘGNIARKĄ O KURDE NO CO ZA PRZYPADEK, wyżywienie takiej ilości ludzi w ośrodku ( jak? czym?) , spływ na przypale rwącym strumieniem gdzie nikomu nic się nie stało i jeszcze wypadli w idealnym miejscu plaży) no come on... wiem, że film, wiem że trzeba zrozumieć pewne kompromisy na jakie idą twórcy ale ten robiony jest na kolanie i mam wrażenie, że reżyserka ma ludzi za debili, którzy łykną byle bullshit, film pewnie robiony w wolnej chwili na zamowienie neflixa

ocenił(a) film na 9
reggaeboy

A pamiętasz kto zabił murzyna? To byli jednak ludzie bez opasek. Przypuszczam że to oni powybijali resztke tych co się ukryli w domach.

ocenił(a) film na 5
reggaeboy

Zgodzę się, że niedociągnięć nie brakowało, ale chyba jednak jesteś zbyt surowy w jego ocenie.
Po pierwsze nie doceniasz niewidomych. 5 lat treningu, to wystarczająco dużo, by nauczyć się korzystać z innych zmysłów na tyle, by wyczuwać przeszkody i unikać niebezpieczeństw. Zastanawiasz się co się stało z lokatorami sąsiednich domostw? Padli ofiarą selekcji naturalnej. Mieli mniejszy talent i gorszą orientację w terenie, co przypłacili życiem podczas wypadów po zapasy, a na polu pozostali tylko najlepsi z najlepszych. Bo niestety, zapasy trzeba zbierać cały czas, a nie tylko wtedy, gdy się skończą. Poza tym, zapasy to nie tylko żywność, bo można mieć pełną spiżarnię, a umrzeć z pragnienia, albo braku antybiotyków. Do życia potrzeba wielu rzeczy i bezcenne są również te najdrobniejsze, jak np. igła i nitka.
Po drugie mając opaskę na oczach mieli je otwarte (było przecież wielokrotnie pokazane co widzą) i widzieli z grubsza jakieś cienie i zarysy przeszkód. Mam kolegę, który widzi mniej więcej tyle samo i normalnie funkcjonuje w mieście, a jednego razu wybraliśmy się nawet na wycieczkę w góry, gdzie tylko na nielicznych i najbardziej niebezpiecznych odcinkach szlaku tolerował, by ktoś wziął go pod rękę.
Czy aby na pewno ten sam film oglądaliśmy? Przecież oni wielokrotnie zaliczali glebę biegnąc przez las i raz nawet główna bohaterka straciła przytomność gdy spadła ze skarpy.
Po trzecie spływ. Również nie był idealny. Najpierw na spokojniejszym odcinku stracili zapasy, a tam gdzie była kaskada zaliczyli wywrotkę. Nie ma też nic dziwnego w tym, że wypłynęli w miejscu, gdzie nurt był już spokojny. Przecież w innym miejscu byłoby to niewykonalne, bo w rwącym nurcie nie byliby w stanie dopłynąć do brzegu. I miejsce lądowania nie było przypadkowe. Gdyby łódź się nie przewróciła, to i tak musieliby ją opuścić dokładnie na tej samej plaży, bo tę lokację podał im przez radio Rick.
Po czwarte poród. Do porodu z reguły nie potrzeba żadnych wykwalifikowanych osób. Akuszerka się przydaje, ale jak nie ma komplikacji, to nie jest niezbędna i kobieta może urodzić i ogarnąć się bez żadnej pomocy.
Nie ma też nic dziwnego w tym, że dwie kobiety zaczęły rodzić w tym samym czasie. Świat jest wielki i statystycznie taka sytuacja jest możliwa.

acidity

proszę ciebie 5 lat treningu i człowiek rozwija sobie umiejętność panowania nad innymi zmysłami ????
człowieku co ty piszesz?? by rozwinąć umiejętność korzystania lepiej z innych zmysłów trzeba stracić główny zmysł, a oni z niego korzystają praktycznie 20h ona, a dzieci 24h , wiesz jaki to zmysł ??? wzrok dzieci nie wychodzą z domu tylko jak dziczą na dworze, atak cały czas poruszają się przy użyciu wzroku. ślepy czy pól ślepy wo gule nie korzysta z wzroku bądź częściowo to ma jakieś tam dodatkowe możliwości, ale nie takie by się swobodnie poruszać i znać dokładny kierunek drogi by z plaży trafić do domu oddalonego kilkadziesiąt metrów bez pomocy np magicznej różdżki mocy co machają przed nogami, a jak się poruszają po mieście to tylko po znanych trasach i wyuczonych od lat, wyjdź z domu zasłon sobie oczy i obryć się kilka razy, traf potem do miejsca gdzie się chcesz dostać. logika filmu nie można spojrzeć na potwora, ekran monitora jest nośnikiem zarazy, opętanie, czyli szmata przepuszczająca światło, zarys otoczenia nie powinna chronić od mocy szatańskich, film nie logiczny, końcówka do kitu, potworki przezroczyste ale cień rzucają, są wstanie szarpać krzakami a czemu nie starają się rozwalić okna i się dostać do domu, są wszędzie nie można od nich uciec choć maja jakąś tam postać materialną. no i końcówka szkoła dla niewidomych no proszę skąd jedzenie w niej na 5 lat, szkoła z kopułą siatki porośnięta zaroślami??? ptaki w sklepie wariowały od zarażonego w domu ptaki spokojne choć koleś też miał nierówno pod kopułą zarażony, niezniszczalna ciąża wypadek samochodowy, 2 upadki na ulicy, nieć się nie dzieje z ciążą, ..... i można be końca pisać

ocenił(a) film na 5
piasekmaster_filmweb

Rozumiem, że można się nie zgadzać z tym co napisałem, ale po co ta furia? To tylko film, fikcja, i jako taki należy go traktować. Uproszczenia fabularne są konieczne by pchnąć akcję do przodu. To norma, a nie wyjątek...

ocenił(a) film na 7
piasekmaster_filmweb

Wszystko racja. Ja się cieszę, że mam w domu monitor dla niewidomych i mogę wam odpisać. Również fajnie, że niedawno wymyślili drążek zmiany biegów żebyśmy nawet my, niewidomi, mogli prowadzić auto. I tak, po 5 latach bycia ślepym wyostrzą ci się pozostałe zmysły do granic możliwości.

ocenił(a) film na 6
Mr_Merkur

Zaraz.. niewidomi prowadzić auto ???

ocenił(a) film na 8
reggaeboy

chodziło mi o tych świrów co kazali patrzeć

ocenił(a) film na 8
reggaeboy

W każdym filmie można wyłapać jakieś niedoróbki i głupoty, ale to tylko film. Jak na te czasy gdzie jest robiony największy szit z sci fi. Ten trzymał jakiś poziom. Nie naszprycowali go efektami i nie dodali debilnych scen komediowych jak to teraz w każdym sci fi

reggaeboy

akurat poród miały zaplanowany bardzo blisko siebie, bo jedna koncem wrzesnia a druga na 1pazdziernika, a z porodami tak czasem bywa, ze rozpoczynaja sie wczesniej albo pozniej...

ocenił(a) film na 9
falubazers91_2

swiry co mogly patrzec wybijali ludzi , polowali na nich , zeby tez zobaczyli , tez bym uciekal !!

ocenił(a) film na 5
reggaeboy

Dzięki filmowi możemy tez dowiedzieć się, że w Ameryce prąd w gniazdkach i woda w kranie po prostu jest i nie potrzeba do tego żadnych elektrowni ani wodociągów. Światło cały czas było włączone, drzwi do garażu hulały, radyjko grało, a pusta lodówka oczywiście miała zamrozić ptaszki.

ocenił(a) film na 8
ondraszek

A co Ty myślisz że masz prąd w domu dlatego że całe dnie i noce ślęczy w elektrowni jakiś murzyn i ci go napędza dorzuca do pieca żeby prądnica zaskoczyła ? Taka elektrownia np.atomowa potrafi długi czas działać bez ingerencji człowieka nie będę wspominał o wiatrowych.

Marek_Tomanek

Hahaha, świetna riposta. Szczególnie o murzynie z prądnicą.

ocenił(a) film na 6
reggaeboy

Ogarnia ktoś może czemu to ,,coś" nie wchodziło do domów? Jak otworzyli garaż mogło na spokojnie wejść i wszystkim się pokazać.

ocenił(a) film na 8
Meggy_chan1

Ja też tego nie rozumiem. Dlaczego w domu byli bezpieczni.

ocenił(a) film na 8
Roject

Dlaczego po domu chodzili bez opasek? To jest bez sensu. Jeszcze jakby np. wokół domu było posypane solą czy coś w tym stylu i to coś by nie mogło się przedrzeć a tak to nie trzyma się to kupy.

ocenił(a) film na 6
Roject

Teraz się też zastanawiam nad jednym. Na początku filmu jeszcze jak były z siostrą w mieszkaniu to oglądały wiadomości z tego co się dzieje w Europie. I co wtedy nie było widać na nagraniach tych stworów? Przecież ten Azjata zobaczył to coś na kamerce.

Roject

Solą? Może czosnkiem bardziej ;-)

ocenił(a) film na 7
Roject

Wedle niektórych wierzeń demon musi zostać zaproszony do domu aby mógł do niego wejść Bez zaproszenia nie ma tam wstępu

ocenił(a) film na 6
Roject

Może gabaryty mieli za duże? ;)

Roject

Też mnie to ciekawi, co sprawiało, że w danym pomieszczeniu było bezpiecznie. Patrzenie przez szybę zabijało, przez kamerkę zabijało, a przez nie całkowicie zaciemniający materiał już nie. Co by było gdyby samochód miał bardzo mocno zaciemnione szyby, albo jak szyby są pokryte taką folią, co z zewnątrz widać nadruk na niej, a z wewnątrz widać całkiem normalnie. A jakby zamiast z opaską na oczach chodzić w kartonie po lodówce?

aklorak

karton po lodówce mnie urzekł xD

ocenił(a) film na 7
aklorak

Mnie również, U made my day :D

Roject

Nie byli bezpieczni. To coś mogło wejść do domu ale nie potrafiło otwierać drzwi. Mogło wejść razem z innymi osobami dlatego pilnowano procesu wejścia-wyjscia.

ocenił(a) film na 6
Meggy_chan1

Kaman, to tylko film, wymysl dla rozrywki, spinacie się o to dlaczego to cos nue weszło do domu, a nikt z was nie pomyśli, ze przecież takie coś w ogóle nie istnieje. Bardziej bym się czepil kwestii, o ktore tworcy naprawdę mogli zadbać, jak wspomniany prad czy woda, co rzeczywiscie jest bzdurą,bo musieliby pracować pracownicy w elektrowniach czy wodociagach, ale czepianie się aspektów sci-fi, ktore z natury rzeczy sa nierealne bo nie istnieją, mija się z celem ogladania takich filmów

skrobix

Filmy s-f przyjmują pewne założenia, które widz jest w stanie zaakceptować. Jeśli jednak są one niespójne, idiotyczne, obrażające inteligencję potencjalnego widza, to co poniektórzy mają prawo się wkurzyć. Co innego gdyby potraktować to z przymrużeniem oka jak "Autostopem przez galaktykę", czy inne takie; ale tam ewidentnie puszczano do widza oko, a tą bajeczkę - mam wrażenie - chcieli sprzedać ze swoimi idiotyzmami nazbyt serio.

skrobix

Oficjalnie była elektrownia wodna. Dom był przy rzece. Ale zmiana w scenariuszu spowodowała że logika się rozsypała.

ocenił(a) film na 4
Meggy_chan1

Czytałam jakiś czas temu książkę i z tego co pamiętam, to coś wchodziło do domów. Bohaterowie w nowym miejscu zdejmowali opaski dopiero po sprawdzeniu pomieszczenia. Sprawdzali też czy coś się nie przyplątało, kiedy nowa osoba wchodziła z zewnątrz.

ocenił(a) film na 3
reggaeboy

Nie widzę sensu tracenie czasu na szukanie sensu w filmie bez sensu. Ale 5 minut poświęcę. Gdyby film skrócić - pozbawić tych dłużyzn z "przemowami" poszczególnych mędrców, wziąć poprawkę na to, że lepiej po omacku poruszać się powoli niż biegiem, bo poza drzewami w lesie są też rowy, szczeliny, sęki itp., że jak się 5 lat nie produkuje żywności, to większość jest przeterminowana, że sieci wodno-kanalizacyjne i oczyszczalnie nie pracują same z siebie, że gnijące ciała w efekcie przyczyniają się do wybuchu zarazy itp. itd. Gdyby zgodnie z tym zrobić film byłby dobry, a tak jest max. "3", czyli słaby. W mojej, więc z definicji subiektywnej, ocenie. Nie beznadziejny, ale zdecydowanie słaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones